Weekend 3 – Ski&Bike House Stronie Śląskie Challenge

Lista startowa –> TUTAJ

WYNIKI —> TUTAJ

GALERIA —> TUTAJ

Weekend  3 /06-07.06.2020/    Stronie Śląskie – Ski&Bike House Stronie Śląskie
Każdy zarejestrowany uczestnik dostanie plik z trasą którą musi przejechać oraz tę aktywność zarejestrować w dowolnej aplikacji. Potwierdzenie pokonania trasy wraz z mapką oraz czasem przejazdu i opcjonalnie linkiem do aktywności  wysłać na adres hba@huzarski.pl do północy 10 czerwca 2020. Zakres czasowy na przejechanie trasy to tydzień – 06-10.06.2020. 

Huzar Challenge for Pańczyk /czyli pomagamy koledze w powrocie do zdrowia/ również ten weekend dedykujemy zbiórce środków na leczenie naszego kolegi Mariusza Pańczyka. Więcej informacji odnośnie rejestracji tj. symbolicznej opłaty startowej w punkcie „Cel weekendu 3”.

Stronie Śląskie – Ski&Bike House Stronie Śląskie /06-10.06.2020/
Trasy stworzone przez naszych przyjaciół ze Ski&Bike House Stronie Śląskie. Start rywalizacji zostanie zlokalizowany przy Urzędzie Miasta i Gminy Stronie Śląskie. Po oficjalnym otwarciu rywalizacji przez gospodarza cały peleton wyruszy razem w kierunku pierwszej przeszkody dnia Przełęczy Puchaczówka. Jako że po starcie czeka nas 20-30 min podjazdu szybko stworzą się grupeczki dostosowane poziomem sportowym i możliwościami. Tego dnia czeka nas sporo wspinaczek – pierwsza edycja górska. Koniec planujemy zrobić przy Ski&House Stronie Śląskie gdzie będzie czekał na Was skromny bufet z napojami.

Link do trasy FUN – 66 km – 1295 m.przewyższenia –> https://www.strava.com/routes/27021959?fbclid=IwAR1gSyEOjjCu4K2d1STVhqj7DpGe5PhlPTaGdtZRND5FXolNL-v6DrtsIew

Link do trasy PRO – 116 km 2178 m.przewyższenia–> https://www.strava.com/routes/27022526?fbclid=IwAR3LzdfKQWQQ8TA4L5hkYdNgMKtDJ6EGiQgCr44I8Pn61ern_bk4CYo_Q-Y

Informacje ogólne dotyczące wyzwania Huzar Challenge 2020 Weekend 3.

Weekend 3 – bez biura zawodów, bez dekoracji, bez pasta party. Dwa dystanse do wyboru  dla wszystkich – zapis przejazdu w aplikacji Strava, Endomondo, Garmin Connect itp. Obowiązek przejechania dokładnie wyznaczonej trasy oraz zarejestrowanie przejazdu. Dowolny dzień oraz  godzina startu. Liczy się czas jazdy, czyli to co zarejestrują Wasze aplikacje.

Rywalizacja.
1.  Zawodnicy jadą zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Challenge odbędzie się w ruchu otwartym, bez asysty policji i służb porządkowych.
2.  Każdy zobligowany jest do jazdy zgodniej z zasadami fair play w duchu sportowej rywalizacji.

Zasady ogólne Huzar Challenge 2020
Zbieramy na Rehabilitację Mariusza Pańczyka. W marcu Mariusz Pańczyk przeszedł operację podczas której usunięto z płata skroniowego guz nowotworu glejowego. Mariusz w latach siedemdziesiątych był czołowym zawodnikiem i wychowankiem BKS Ślęża Sobótka. Służbę wojskową odbył w sportowej sekcji Legia Warszawa. Po wojsku wrócił na Dolny Śląsk i reprezentował barwy wrocławskiego Dolmelu. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się szkoleniem młodzieży w swoim rodzimym klubie w Sobótce. Przez wiele lat pracy miał wkład w kariery między innymi takich zawodników jak: Zdzisław Wrona, Marian Turowski, Marek Wrona czy Sławomir Chrzanowski. Za zasługi i wyniki sportowe został nominowany i odsłonił Swoją tablicę w „Alei Sław Kolarstwa” w Sobótce.

30 zł za każdy weekend wpłacamy na Fundacja Potrafię Pomóc, ul. Cybulskiego 35H, 50-205 Wrocław
nr 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722
w tytule przelewu: „darowizna dla Mariusz Pańczyk 240-707”

– za wybrany przez uczestnika weekend powinien On dokonać opłaty od poniedziałku do piątku poprzedzającego wybrane wydarzenie. 
– potwierdzenie przelewu wysłane na hba@huzarski.pl  jest potwierdzeniem zgłoszenia/rejestracji do rywalizacji oraz uwzględnienia uczestnika w Klasyfikacji Generalnej Huzar Challenge 2020.
– w zgłoszeniu proszę podać kat.wiekową zgodną z tabelą zamieszczoną w punkcie 3. Kategorie wiekowe.
– dla ułatwienia komunikacji, każda kolejna wiadomość powinna być kontynuacją poprzedniej korespondencji /czyli nie tworzymy nowej wiadomości tylko komunikujemy się poprzez opcję „odpowiedz”
– osoby które nie opłacą opłaty rejestracyjnej jak najbardziej mogą się z nami bawić jednak nie zostaną ujęte w Klasyfikacji Generalnej.

1. Trasy:
Trzy z czterech zaplanowanych na rok 2020 tras to będą duże rundy które się zamykają. Oznacza to, że każdy uczestnik Huzar Challenge 2020 może wystartować z dowolnego miejsca na trasie i w tym samym miejscu zakończyć swoją próbę. Wymogiem jest tylko pokonanie rundy w odpowiednią stronę, tak jak wszyscy inni zawodnicy.
Przykład: Mieszkasz w Strzelinie. Oficjalnie runda zaczyna się w Sobótce. Możesz wystartować ze Strzelina, przejechać całą rundę i skończyć w Strzelinie w punkcie startu – ważne by był on na trasie. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na podróż do i z Sobótki. Pamiętaj tylko, że w takim układzie twój gps nie będzie prowadził Cię do przygotowanej trasie, musisz wyrysować swój własny plik gpx.
Tylko na odcinku Pieszyce – Pieszyce start i meta są w innym miejscu. Start jest zaplanowany przy wyjeździe w stronę Kamionek, meta zaś przy wjedzie do Pieszyc od strony Walimia. Tą trasę uczestnik musi pokonać od oficjalnego punktu startu do oficjalnego punktu mety.

2. Klasyfikacja generalna:
Klasyfikacja Generalna zostanie podana po przeliczeniu czasów wszystkich uczestników. Nagrodą będzie Wasza radość z rywalizacji, świetna atmosfera na trasie oraz pomoc jaką przekażecie na leczenie kolegi który podobnie jak Wy kocha rower i chciałby na niego jeszcze kiedyś wsiąść. Może będą dyplomy, może puchary a może i nagrody. Wszystko to zależy od wielu czynników których nie przewidzimy na tym etapie. A może nie chcemy podawać do wiadomości by nie prowokować niepotrzebnej napinki. Ma to być dobra zabawa i namiastka rywalizacji dla was wszystkich. Do klasyfikacji generalnej będzie liczony czas z 3 wyzwań na których zawodnik osiągnie najlepszy czas.

2A. Klasyfikacja generalna +100 kg:
specjalna klasyfikacja generalna dla zawodników o wadze powyżej 100 kg. Wiemy jak ciężko rywalizować w swojej kategorii wiekowej osobom o wyższej wadze. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje więc zapraszamy zawodników +100 kg.

Szczegółowy przelicznik wagi do przewyższeń i czasu jazdy podamy na dniach.

 3. Kategorie wiekowe:
Mężczyźni:                        
M20: 16 → 29  (urodzeni 2004 – 1991)                   
M30: 30 → 39  (urodzeni 1990 – 1981)                   
M40: 40 → 49  (urodzeni 1980 – 1971)                   
M50: 50 → 59  (urodzeni 1970 – 1961)                   
M60: 60 → 69  (urodzeni 1960 – 1951)                   
M70: 70 →   (urodzeni 1950 – starsi)                    

Kobiety:                             
K20: 16 → 29    (urodzone 2004 – 1991)                 
K30: 30 → 39    (urodzone 1990 – 1981)                 
K40: 40 → 49    (urodzone 1980 – 1971)                 
K50: 50 →         (urodzone 1970 i starsze) 

4. Przebieg rywalizacji:
Sugerujemy by rywalizacja odbywała się w stylu #ridesolo ale nie będziemy wam narzucać żadnych wytycznych. Jeśli chcesz pojechać z synem, żoną czy kolegą – śmiało możesz to zrobić. Pamiętajcie tylko o zachowaniu ogólnych norm bezpieczeństwa mając na uwadze wytyczne MZ.

5. Czas etapu / czas do klasyfikacji generalnej:
Każdy zawodnik do północy dnia kończącego rywalizację w danym weekendzie musi wysłać na adres email. hba@huzarski.pl screen swojej jazdy z widoczną trasą oraz czasem przejazdu. Opcjonalnie można załączyć link do pełnego pliku online.
Liczy się to co zarejestrują Wasze liczniki i aplikacje. Funkcja start-stop może pozostać włączona. Jeśli macie ochotę stanąć na zdjęcie w ciekawym punkcie trasy, złapaliście defekt, lub czekacie na kolegę który ma gorszy dzień – nie ma sprawy. Możecie nawet stanąć na kawę. Dla nas liczy się czas samej jazdy.