Huzar Challenge

KLASYFIKACJA GENERALNA —> TUTAJ

Zasady ogólne Huzar Challenge 2020

Zbieramy na Rehabilitację Mariusza Pańczyka. W marcu Mariusz Pańczyk przeszedł operację podczas której usunięto z płata skroniowego guz nowotworu glejowego. Mariusz w latach siedemdziesiątych był czołowym zawodnikiem i wychowankiem BKS Ślęża Sobótka. Służbę wojskową odbył w sportowej sekcji Legia Warszawa. Po wojsku wrócił na Dolny Śląsk i reprezentował barwy wrocławskiego Dolmelu. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się szkoleniem młodzieży w swoim rodzimym klubie w Sobótce. Przez wiele lat pracy miał wkład w kariery między innymi takich zawodników jak: Zdzisław Wrona, Marian Turowski, Marek Wrona czy Sławomir Chrzanowski. Za zasługi i wyniki sportowe został nominowany i odsłonił Swoją tablicę w „Alei Sław Kolarstwa” w Sobótce.

30 zł za każdy weekend wpłacamy na Fundacja Potrafię Pomóc, ul. Cybulskiego 35H, 50-205 Wrocław
nr 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722
w tytule przelewu: „darowizna dla Mariusz Pańczyk 240-707”

– za wybrany przez uczestnika weekend powinien On dokonać opłaty od poniedziałku do piątku poprzedzającego wybrane wydarzenie. 
– potwierdzenie przelewu wysłane na hba@huzarski.pl  jest potwierdzeniem zgłoszenia/rejestracji do rywalizacji oraz uwzględnienia uczestnika w Klasyfikacji Generalnej Huzar Challenge 2020.
– w zgłoszeniu proszę podać kat.wiekową zgodną z tabelą zamieszczoną w punkcie 3. Kategorie wiekowe.
– dla ułatwienia komunikacji, każda kolejna wiadomość powinna być kontynuacją poprzedniej korespondencji /czyli nie tworzymy nowej wiadomości tylko komunikujemy się poprzez opcję „odpowiedz”
– osoby które nie opłacą opłaty rejestracyjnej jak najbardziej mogą się z nami bawić jednak nie zostaną ujęte w Klasyfikacji Generalnej.

1. Trasy:
Trzy z czterech zaplanowanych na rok 2020 tras to będą duże rundy które się zamykają. Oznacza to, że każdy uczestnik Huzar Challenge 2020 może wystartować z dowolnego miejsca na trasie i w tym samym miejscu zakończyć swoją próbę. Wymogiem jest tylko pokonanie rundy w odpowiednią stronę, tak jak wszyscy inni zawodnicy.
Przykład: Mieszkasz w Strzelinie. Oficjalnie runda zaczyna się w Sobótce. Możesz wystartować ze Strzelina, przejechać całą rundę i skończyć w Strzelinie w punkcie startu – ważne by był on na trasie. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na podróż do i z Sobótki. Pamiętaj tylko, że w takim układzie twój gps nie będzie prowadził Cię do przygotowanej trasie, musisz wyrysować swój własny plik gpx.
Tylko na odcinku Pieszyce – Pieszyce start i meta są w innym miejscu. Start jest zaplanowany przy wyjeździe w stronę Kamionek, meta zaś przy wjedzie do Pieszyc od strony Walimia. Tą trasę uczestnik musi pokonać od oficjalnego punktu startu do oficjalnego punktu mety.

2. Klasyfikacja generalna:
Klasyfikacja Generalna zostanie podana po przeliczeniu czasów wszystkich uczestników. Nagrodą będzie Wasza radość z rywalizacji, świetna atmosfera na trasie oraz pomoc jaką przekażecie na leczenie kolegi który podobnie jak Wy kocha rower i chciałby na niego jeszcze kiedyś wsiąść. Może będą dyplomy, może puchary a może i nagrody. Wszystko to zależy od wielu czynników których nie przewidzimy na tym etapie. A może nie chcemy podawać do wiadomości by nie prowokować niepotrzebnej napinki. Ma to być dobra zabawa i namiastka rywalizacji dla was wszystkich. Do klasyfikacji generalnej będzie liczony czas z 3 wyzwań na których zawodnik osiągnie najlepszy czas. 
2A. Klasyfikacja generalna +100 kg:
specjalna klasyfikacja generalna dla zawodników o wadze powyżej 100 kg. Wiemy jak ciężko rywalizować w swojej kategorii wiekowej osobom o wyższej wadze. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje więc zapraszamy zawodników +100 kg.

3. Kategorie wiekowe:
Mężczyźni:                        
M20: 16 → 29  (urodzeni 2004 – 1991)                   
M30: 30 → 39  (urodzeni 1990 – 1981)                   
M40: 40 → 49  (urodzeni 1980 – 1971)                   
M50: 50 → 59  (urodzeni 1970 – 1961)                   
M60: 60 → 69  (urodzeni 1960 – 1951)                   
M70: 70 →74   (urodzeni 1950 – starsi)                    
               
Kobiety:                             
K20: 16 → 29    (urodzone 2004 – 1991)                 
K30: 30 → 39    (urodzone 1990 – 1981)                 
K40: 40 → 49    (urodzone 1980 – 1971)                 
K50: 50 →         (urodzone 1970 i starsze) 

4. Przebieg rywalizacji:
Sugerujemy by rywalizacja odbywała się w stylu #ridesolo ale nie będziemy wam narzucać żadnych wytycznych. Jeśli chcesz pojechać z synem, żoną czy kolegą – śmiało możesz to zrobić. Pamiętajcie tylko o zachowaniu ogólnych norm bezpieczeństwa mając na uwadze wytyczne MZ.

5. Czas etapu / czas do klasyfikacji generalnej:
Każdy zawodnik do północy dnia kończącego rywalizację w danym tygodniu musi wysłać na adres email. hba@huzarski.pl screen swojej jazdy z widoczną trasą oraz czasem przejazdu. Opcjonalnie można załączyć link do pełnego pliku online.
Liczy się to co zarejestrują Wasze liczniki i aplikacje. Funkcja start-stop może pozostać włączona. Jeśli macie ochotę stanąć na zdjęcie w ciekawym punkcie trasy, złapaliście defekt, lub czekacie na kolegę który ma gorszy dzień – nie ma sprawy. Możecie nawet stanąć na kawę. Dla nas liczy się czas samej jazdy.