Nowa runda „Mnicha”

Tak więc ząbek niżej – nowa runda Ślężański Mnich 2020 otwierająca cykl wyścigów Via Dolny Śląsk.

św.Mikołaj przynosi przeróżne prezenty. Dla Was ma taką ważną informację o rozpoczęciu sezonu kolarskiego i cyklu VIA DŚ 2020.

Nowa dłuższa przez co bezpieczniejsza runda. Nowe dystanse, nowe drogi, trochę bruku i odwiedziny kultowej dla kolarstwa Olesznej. Do tego 3 gminy oraz 2 powiaty znajdą się na trasie Ślężański Mnich 2020 który zaplanowany jest na dzień 5 kwietnia.

Start i meta w jedynym odpowiednim miejscu które jest wstanie pomieścić tak liczną rzeszę uczestników – obok hotelu Sobotel. Początek rundy aż do przełęczy „Winna Góra” za Sulistrowicami, bez zmian. Na szczycie skręcamy w prawo w kierunku Olesznej, prosty z bardzo dobrą nawierzchnią zjazd doprowadzi nas do krótkiego odcinka kostki brukowej ok 1,5km. Z Olesznej kierujemy się na pagórkowaty odcinek prowadzący do miejscowości Glinica. Następnie szeroka pofałdowana prosta z bocznymi wiatrami trasa do Sobótki przez Świątniki i Przezdrowice. Ostanie finiszowe kilometry bez zmian, podjazd pod Wichrowe Wzgórze, zjazd do Rynku i kierunek meta aleją Św. Anny. Runda długości 30 kilometrów w urozmaiconym terenie z bardzo dobrymi i szerokimi asfaltami na pewno dostarczy wielu emocji a co najważniejsze zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa dla zawodników. Przebieg trasy to również odwiedziny rodzimych miejscowości wielkich kolarskich sław, również zawodników z sobótczańskiego klubu. Z Olesznej pochodzą takie tuzy kolarstwa jak Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Paulina Brzeźna-Bentkowska, Monika Brzeżna, Marian Gołdyn, Franciszek Brzeźny, Bogdan Jamiński. Z miejscowości Tomice wywodzą się Krzysztof Brzeźny i Kinga Brzeźna. Glinica to miejscowość kolarskiej rodziny Gierackich, Mirosława, Grzegorza i Patryka. Serdecznie wszystkich zapraszamy!!! Będzie się działo!!!