Akademia kolarska Bartka Huzarskiego

Geneza

Przy ogólnym wzroście popularności kolarstwa w Polsce oraz w odniesieniu do osiąganych przez naszych zawodników wyników, głównie w najważniejszych wyścigach światowej rangi, wraz
z prezesem Klubu kolarskiego Ślęża Sobótka Bike Academy, Przemysławem Bednarkiem, postanowiliśmy pójść za ciosem i stworzyć projekt Akademii Kolarskiej Bartka Huzarskiego (HBA).

Z założenia Akademia Kolarska Bartka Huzarskiego ma współpracować z Gminą Sobótka oraz szkołami podstawowymi na terenie miasta i gminy. HBA ma szkolić dzieci w wieku 5-14 lat przy ścisłej współpracy z klubem kolarskim Ślęża Sobótka Bike Academy, korzystając z zasobów wiedzy trenerskiej oraz sześćdziesięcioletniego doświadczenia związanego
z działalnością klubu.

W ten sposób chcę się odwdzięczyć klubowi, Gminie, sponsorom i ludziom, którzy tworzyli i nadal tworzą tę sekcję. Gdyby nie Oni, mnie nie byłoby dzisiaj tu, gdzie jestem.

Od maja 2022 roku ruszył projekt treningów MTB dla najmłodszych dzieciaków, zapraszamy maluchy od 5 roku życia na zajęcia z zakresu kolarstwa MTB. Wszystko odbywa się na zamkniętym obiekcie jakim jest stadion sportowy w Sobótce choć nie ukrywam że w przyszłości chcemy się przenieść na bardziej urozmaicony i wymagający technicznie teren Masywu Ślęży. Póki co przez zabawę i sport zadbamy o kondycję, zdrowie i umiejętności opanowania roweru przez naszych nowych podopiecznych.

Zapraszam serdecznie … konkurencja nie śpi 😉