Zakończyliśmy sezon szosowy

Zakończyliśmy sezon.

Ciężki, dużo bardziej wymagający niż mogliśmy sobie wyobrazić gdy go planowaliśmy. Wymagający organizacyjnie oczywiście, bo o sportową część dbali już nasi wspaniali uczestnicy. Nie mniej jednak 10 z 11 zaplanowanych wyścigów udało się zorganizować. To duży sukces a każdy kto robi cokolwiek w temacie organizacji jakiejkolwiek większej imprezy doskonale wie o czym mówię. Z organizatorami zawodów które wykorzystują drogi publiczne w sposób szczególny możemy sobie przybić zdalną piątkę.

Nie mniej jednak nie mam zamiaru narzekać, nikt nie mówił, że będzie lekko. Najważniejsze, że po raz kolejny nasza działalność da zielone światło do zabezpieczenia finansów klubu Deichmann SKSM MAT na kolejne miesiące funkcjonowania. Funkcjonowania które samo w sobie jest coraz droższe i to nie dla tego, że wypłacamy sobie milionowe pensje ale dlatego że … no właśnie – każdy z Was widzi co dzieje się choćby na rynku sprzętu rowerowego.

Edycję 2022 naszego cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk już planujemy. będzie podobnie bo miejsca które odwiedzamy są nam przychylne. Czekają na nas włodarze, czekają kibice a mam dużo lepiej pracuje się tam gdzie możemy swobodnie realizować nasze cele i pomysły.

Jak było na ostatnim wyścigu, tym kończącym sezon 2021 możecie zobaczyć z załączonym filmie. Dopisała nam pogoda o którą tak bardzo zawsze się boimy. Za doskonałą pogodą przyszła jeszcze lepsza frekwencja, choć tutaj nie wiem ile w tym pogody a ile trasy. Runda Spadających Liści to bardzo ciekawa i wymagająca trasa, naszpikowana podjazdami tymi dłuższymi i tymi bardzo sztywnymi. Sama meta od dwóch lat zlokalizowana jest przy Schronisku pod Wieżycą, co wiąże się z pokonaniem przez zawodników podjazdu o długości dwóch kilometrów. Wszyscy mega zmęczeni na mecie – ale raczej zadowoleni 🙂 takie już jest to kolarstwo, czym trudniej tym lepiej.

https://youtu.be/g5JdTMQK4zo

A jako, że nadchodzi zima – pamiętajcie, żeby ta była jak najbardziej ogólnorozwojowa. Widzimy się 3 kwietnia 2022 roku w Gmina Sobótka na Ślężański Mnich