Trening ogólnorozwojowy

Zimowa aktywność uzupełniająca odcinek …. kolejny.W moim przypadku chodzi o cel wyjścia na trening. Są takie dni, w większości, że tylko rano jakikolwiek ruch ma sens i dobrze się wtedy czuję. Po całym dniu siedzenia w samochodzie lub przy kompie nie lubię jechać na rower czy biegać. Nie lubię też trenażera ale to wiecie i jest to całkiem inny temat.

Dlatego chętnie chodzę na treningi do Deichmann SKSM Abus , szczególnie takie jak ten z filmu. 90 min na hali sportowej z czego godzina to trening ogólnorozwojowy. Wielokrotnie mówiłem i podkreślam po raz kolejny, że tylko rower, klepany non stop, bardzo nas upośledza fizycznie. „Zapraszamy się w pozycji w której najczęściej przebywamy” to zaś słowa Dominika Omiotka z którymi w pełni się zgadzam. Dlatego zima jest idealna na naprawę błędów z sezonu. Właśnie jak najwięcej przeróżnego ruchu powinno być wplecione w trening każdego kolarza amatora, ale moim zdaniem nawet zawodnika licencjonowanego do kat. junior na pewno, a może i nawet orlik.

Szczerze polecam na lepsze samopoczucie a przy dobrej ekipie wypocić się można jak w saunie. Dynamika gier sportowych też nie jest tutaj bez znaczenia dla ruszenia serca i układu mięśniowego do poziomu poza strefę komfortu. Wchodzi to w nogi choć …. bo wszystko ma swoje minusy …. potrafi być urazowe.

Zapraszam na kolejny odcinek który wczoraj udało mi się wreszcie poskładać.