Rozpoczęcie sezonu odsłona II

Powiem Wam tak. Zeszłotygodniowe rozpoczęcie sezonu szosowego nie wzbudziło we mnie tyle sportowych emocji jak dzisiejsze, pierwsze zawody w cyklu Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w Gmina Stare Bogaczowice

Na starcie około 200 młodych kolarzy i kolarek. W tej stawce dokładnie 28 od nas. Najliczniejsza ekipa więc i „kierownik wycieczki” miał najwięcej na głowie. Pamiętamy i wspominamy z lekkim uśmiechem zeszłoroczne Bogaczowice. Oj ależ tam kubeł zimnej wody poleciał na głowy naszych zawodników. Wszak byli Oni po kilku miesiącach treningu ale nie mieli zielonego pojęcia gdzie są w konfrontacji z rówieśnikami. Okazało się, że jak trener mówi, że trzeba szybciej, dokładniej i skuteczniej to nie dlatego, że od tak sobie miele jęzorem.

Ale ten rok to już zupełnie inne otwarcie dla tych którzy przejeździli pierwszy sezon. Nowi podobnie jak rok temu, potrzebowali takiego bodźca.

Ligę polecam. Trasy fajne i różne. Bywają łatwiejsze ale są też mega miejscówki jak choćby Walim. Frekwencja zacna, poziom wysoki. Pozazdrościć i pogratulować.

P.S tak zapomniałem kasku, dlatego pomiędzy poszczególnymi sekcjami poruszałem się na przełożeniu 1:1 z opuszczoną sztycą.

dzień z Pho3nix HBA Academy i Deichmann SKSM MAT fociła ekipa FotoBerety