Genialny projekt

Kto dokładnie wydeptał tą ścieżkę w Ministerstwie Sportu nie wiem i jest to w sumie mało istotne.

Najważniejsze że UMWD rusza z kolejnym bardzo wartościowym projektem skierowanym do samorządów a nakierowanym na młodzież i dzieci.

Gratulacje dla Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Dyrektora Departamentu Sportu Wojtek Biliński za uparte dążenie do celu. Rowerowe parki umiejętności na wzór piłkarskich orlików powstaną na terenie Dolnego Śląska. Dofinansowanie na poziomie 200% wkładu własnego gminy. Max kwota wejścia każdej ze stron to 300 tys.
Dzisiaj byłem na konferencji prasowej zorganizowanej przez UMWD w nowo otwartym Dolnośląskim centrum sportu w Jakuszycach. Pojechałem tam by zadać kilka pytań celem doprecyzowania wiedzy potrzebnej w rozmowach z Gmina Sobótka w temacie ewentualnego powstania takiego obiektu na naszym terenie.
Przyznać muszę, że wygląda to bardzo dobrze. Nie tylko dla nas jako dla środowiska rowerowego, ale też dla naszych dzieci, turystów a co za tym idzie hotelarzy i restauratorów. I w sumie też dla starszych mieszkańców naszej gminy, bo podszkolić się i pobawić na dwóch kółkach zawsze warto.