Objazd trasy Tour de Pologne 2023

Objazd trasy Tour de Pologne czyli po 12 godzin dziennie „na robocie”

Codziennie się zastanawiam dlaczego to zawsze tak długo schodzi, i choć bywa że poruszamy się w przód zgodnie z harmonogramem to nagle czasoprzestrzeń zagina się dość mocno.

Codziennie jest taka akcja, że planujemy pobyt w jakimś zamku, muzeum czy kopalni 20 no max 30 min …. a wychodzimy po 1,5 godziny. To zazwyczaj niesamowici ludzie zatrzymują nas w środku na tak długo – opowiadając o swojej pasji albo o miejscu w którym się znajdujemy, tak niesamowicie, że wychodzić się nie chce.

Cudze chwalicie swego nie znacie – mówi przysłowie. I jest w tym dużo prawdy. Tak wiele nowych niesamowitych miejsc bliżej i dalej domu odkryłem w czasie tego tygodnia.

W tym roku postawiliśmy na pokazanie atrakcji nie tylko z trasy, ale również wszystkiego co jest dookoła wyścigu. Oprócz dróg asfaltowych jeździłem więc bo brukowanych dziedzińcach, leśnych drogach prowadzących do zamków czy szutrowych drogach w parkach. Wyścig taki jak TDP, ma odkrywać i pokazywać nie tylko potencjał sportowy, ale też turystyczny – moim zdaniem.

Sama prezentacja trasy wyścigu będzie 19 czerwca (poniedziałek) o 18:30 w TVP Sport.

Jaka to jest trasa – tego dowiecie się właśnie wtedy. Ja pomagałem w projektowaniu tylko jednego etapu i kawałka drugiego i więcej bym nie chciał. Każdy kto próbuje cokolwiek zorganizować z wykorzystaniem dróg publicznych wie o czym mówię. Kierat nie do opisania, sztuka kompromisu, nieoczekiwane zmiany, nieoczekiwane remonty itp rzeczy.

Ze smutkiem wielkim stwierdzam tylko, że najgorsze drogi na trasie są na dolnym śląsku więc przed organizatorem jeszcze dużo pracy przy etapie 2-3-4.

A tak ogólnie to: – jaka ta trasa by nie była i tak ludzie będą marudzić – nie trasa robi wyścig a zawodnicy choć trasa mocno w tym pomaga