2023 ze wsparciem Fundacji Pho3nix

Niech mnie ktoś uszczypnie !!

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że do jakże zacnego grona podmiotów wspierających moje działania kolarskie dołącza Fundacja Pho3nix .

Na przełomie 2021 i 2022 roku wpadłem na pomysł utworzenia sekcji MTB dla najmłodszych dzieciaków. Wtedy też razem z klubem kolarskim z Sobótki nawiązaliśmy współpracę z Michaliną Ziółkowską, bardzo doświadczoną zawodniczką startującą w wyścigach MTB. Akademia MTB pieszczotliwie przez nas nazwana #EkipaHBA ruszyła. Ostatecznie wyszło tak, że na zajęciach pojawiały się maluchy nawet na rowerkach biegowych. Frekwencja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, a gdy masz dla kogo pracować to aż chce się to robić. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.

Wzrost umiejętności u zawodników, coraz lepsza kondycja i regularność treningów sprawiły że dużo wcześniej niż zakładaliśmy wyjechaliśmy w teren ze starszą grupą.

Nasze starania, działania w SM i pasję zauważono w Fundacji Pho3nix która postanowiła poszerzyć wachlarz swoich projektów skierowanych do dzieci i młodzieży. Fundacja obejmie swoim patronatem właśnie tą najmłodszą grupę wiekową.

Tak więc w 2023 roku #EkipaHBA zmienia się w Pho3nix HBA Academy.

Logo Fundacji Pho3nix pojawi się oczywiście na strojach naszego flagowego kolarskiego projektu jakim jest Deichmann SKSM Mat Sobótka – czyli grupa szosowa dla zawodników od kategorii żak do Junior starszy.

Wielkie podziękowania dla Jacka z @endutrition za upór w pilotowaniu sprawy. Jacek od tego roku dołączy do grona naszych trenerów.